TARAFTARLARIMIZDAN PROTESTO ÇAĞRISI

TARAFTARLARIMIZDAN PROTESTO ÇAĞRISI

TARAFTARLARIMIZDAN PROTESTO ÇAĞRISI

Adanasporlu taraftarlarımız arasında mevcut Adanaspor yönetimine karşı tepkiler sürmeye devam ediyor. Sezon öncesi mevcut Adanaspor yönetimi tarafından atılan ve sonuçları camiamız tarafından merakla beklenen adımların sonuçsuz kalmasıyla birlikte protesto sesleri de yükselmeye başladı. 

Devre arası yaşanan ve taraftarlarımız tarafından oldukça ciddiyetsiz yönetildiği düşünülen transfer dönemiyle yeniden gerilen ipler, Goran Karacic’in  -henüz Adanaspor’un ligdeki konumu garanti değilken- takımdan kötü bir şekilde ayrılmasıyla kopma noktasına geldi. 

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada tepkisini dile getiren taraftarlarımız #AdanasporuDevret etiketiyle Türkiye gündemine girmişti. Kendiliğinden gelişen tepki, camiamızın oluşumları ve dinamikleri tarafından da destek görünce biz de konuyla bağlantılı olarak, Adanaspor yönetimine bazı sorular yöneltmiştik. Camiamızdaki genel görüş ise sosyal medyadaki tepkilerin sokağa ve stadyuma taşınması yönündeydi.

Üzerinden yaklaşık iki hafta geçmesinin ardından Adanasporlu oluşumlarımızdan Kaplanpenche ve Üniversiteli Adanasporlular, Balıkesirspor maçı için çağrıda bulundu.

Yapılan ortak çağrıda “Camiamızın paramparça olmasını takımımızın kulüp yönetimi tarafından zorla başarısızlığa itilmesini üzülerek takip etmekteyiz. Bizler, Adanaspor’un bağımsızlığını savunanlar, Adanaspor’umuzun kurumsallıktan ve vizyondan uzak A.Ş. yönetiminin camiamıza verdikleri zarara dur demek için ilk kıvılcımı yakmaya başlıyoruz. Adanaspor birilerinin tekelinde ya da pazarında değildir. İlk kıvılcımı Cumartesi günü oynayacağımız Balıkesirspor karşılaşmasının ilk 5 dakikasında alkışlı protesto ile yakacağız.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca çağrı metninde gerek sahada gerekse sosyal medyada protestoların yanlış bir hamleden bulunmadan yapılacağı da vurgulandı.

Yapılan çağrı camiamız tarafından da olumlu karşılandı.

Yorumlar (0)

Yorum Yapın

Yorum Yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.