BİZ KİMİZ

BİZ KİMİZ

Adanaspor.Org, 2001 yılında birkaç Adanaspor taraftarının kişisel girişimleri sonucu tamamen gönüllülük esasına dayanan amatör bir ruhla yayın hayatına başlamıştır. İnternetin ülkemizde henüz yaygın olarak kullanılmadığı bu dönemde sanal dünyada neredeyse Adanaspor ile ilgili tek kaynak olarak yer almıştır. 

2005 yılında Adanaspor’un liglere çıkamaması ve iflası ile yayın hayatına kısa bir ara vermişse de 2006 yılında Adanaspor’un yeniden liglerde mücadele etmeye başlamasıyla yeniden yapılanarak kaldığı yerden devam etmiştir. Bu dönemde tamamı Adanaspor taraftarı olan gönüllü gençleri kadrosuna katarak yenilenen ve özellikle günlük haber akışı, çarpıcı röportajları, güncel köşe yazıları ve dönemin en popüler internet kullanım yöntemlerinden biri olan forum sayfası ile aktif içerik sağlayan çok yönlü bir Adanaspor merkezi haline gelmiştir. 

Adanaspor.Org; en çok ziyaret edildiği bu dönemde ortalama on binlerce günlük ziyaret sayısı ve binlerce forum üye sayısı ile dünyanın çeşitli ülkelerinden ve yurdun dört bir yanından Adanaspor’a gönül veren binlerce taraftarının buluşma noktası haline gelmiştir. 


Yine bu dönemde, Adanaspor.Org tribün grupları ile birlikte aktif tribün faaliyetleri (deplasman, pankart, beste çalışmaları vb.) içerisinde yer almanın yanı sıra, “turuncu fanzin” adıyla 5 sayıdan oluşan bir Adanaspor tribün fanzini yayınlamıştır.
2010 yılında, başta Facebook olmak üzere sosyal medya sitelerinin popülerliğinin artması sonucu web sitesi ve forum sayfası hizmete ara vermiştir.

Adanspor.Org’a emek veren gönüllüler, Facebook platformu üzerinde “Adanaspor” sayfası olarak bir süre daha Adanaspor hakkında içerik ve haber akışı sağlamaya devam etmişlerdir. Bu dönemde sayfa, yaklaşık 200.000 üye sayısına ulaşarak ciddi bir takipçi kitlesine hitap etmiştir. 
2020-2021 futbol sezonu ile birlikte hiç bitmeyen Adanaspor sevgisinin yanına geçmişten gelen birikimini de ekleyen Adanaspor.Org, yeniden yayın hayatına başlama kararı almıştır.