Ne Kadar Doğru? O da Muamma

Ne Kadar Doğru? O da Muamma

Ne Kadar Doğru? O da Muamma

Her sezon ortasında aklımıza gelen sorular maalesef bu sezonun henüz ortasına gelmeden nüksetmeye başladı. Takım elbette virüsten etkilendi, bunun ekonomik götürüleri oldu ve oyuncular form tutmakta zorlandılar fakat; bu virüsü yaşayan tek takım bizmişiz gibi algı yaratmak ne kadar doğru o da muamma.

Bu oyuncu ve hoca grubunun kariyerleri ve başarıları ortadayken; her sene bu tip bir takım kurup farklı sonuçlar beklemek ve sorumluluğu bu insanlara yüklemek ne kadar doğru o da muamma.

Sn. Başkan’ı yeterince anladığına inanan birisi olarak; her seferinde bu işlerin hepsini tek başına yaptığını ben de biliyorum. Fakat tüm kulüpler yeterli desteği görüyorken, kendisinin göremediği konumda yetkilileri suçlamak ne kadar doğru o da muamma.

Resmi sayfada fotoğraflara bakıyoruz. İdman formalarımızın üstünde arma bile yok, hayır siyah kullan beyaz kullan ama kodu yanlış bir turuncuyu görmeyi bile sineye çekiyoruz. Neyse satın alalım, genç nesli heyecanlandıralım diyoruz fakat uzun süredir sözü verilse de online platformda bile olsa bir store mağazasına sahip olmayı beceremiyoruz. Hadi bunların hepsini sineye çekiyoruz. Sportif başarı da yok. Hadi sportif başarıyı da sineye çekiyoruz taraftarla arasındaki iletişim sıkıntısı hala devam ediyor. “Hadi bunu da;” diye başlamak istiyor insan cümleye ama bu kadar çok şeyi sineye çekmek ne kadar doğru o da muamma.

Geçenlerde Basın Sözcümüzün bir açıklamasını gördüm. Eğer sıradaki cezayı bana ödetmeyeceklerse şunu söylemek istiyorum. Sezon başı transfere ödenmeyen paraları sezon ortalarına doğru cezalara vb. şeylere harcamak ne kadar doğru o da muamma.

Son olarak; bazı takımlar Türkiye’nin sayılı zenginleri arasına giren başkanlarına rest çekebiliyor, büyük çarlıklar kuran yönetimler devrilebiliyor, gördüğümüz kadarıyla gayet köprüyü geçerken at da değiştirilebiliyor fakat; Sn. Başkan giderse yerini doldurabilecek biri gelir mi? Diye düşünmek ne kadar doğru o da muamma.
 


Misafir Yazar 
Cenk AKARPINAR