Salgın Sonrası Adanaspor

Salgın Sonrası Adanaspor

Salgın Sonrası Adanaspor

Özellikle rakibin oyununu bozan, hataya zorlayan pres bu maçta yoktu. Fizik gücünün covid sonrası fazlasıyla düşmüş olması bunda en büyük etken. 

Bu sıkıntılı dönemi yaşadıktan sonra iyi bir geri dönüş haliyle beklenmiyordu. Altay da covid sürecinde belki de kazanabileceği iki maçtan mağlubiyet ile ayrılmıştı. Bu nedenle eleştiri yaparken takımın içinde bulunduğu şartları göz önünde bulundurmakta ve şimdilik biraz daha sakin olmakta fayda var.

Salgının  Adanaspor'un çıkış yakalayabileceği bir fikstüre denk gelmesi işin bir diğer can sıkıcı tarafı. Menemenspor, Akhisar, Ankaraspor ve hatta Boluspor maçları planlanan zamanında oynansa bu maçların büyük favorisi Adanaspor olacaktı. Şu anda ise Menemen ve Boluspor'un nispeten toparlandığı söylenebilir. Yeniden form tutmak ve 21 günde 7 maç yapmak zorunda kalan Adanaspor'un ise ne zaman istenen seviyeye ulaşacağı ve bu maçlarda nasıl bir performans göstereceğini kestirmek gerçekten çok zor.

Covid'den bağımsız olarak ise ilk haftalarda gol yemeyen ve hatta pozisyon vermeyen takımın nasıl bu hale geldiği sorgulanabilir. Özellikle de savunmanın merkezindeki Donkor'un ilk haftalarda Evren ile gösterdiği başarılı performans ve uyumun, partnerinin değişmesinin ardından olumsuz anlamda nasıl değiştiği... Toparlanmaya ilk önce takım savunmasını iyi yaparak başlamalı...

Son olarak haber alamama konusunda da eskiye dönmüş bulunmaktayız. Maç gününe kadar yapılan test sonuçları açıklanmadı. Kadro açıklanana kadar da kimler atlattı hastalığı öğrenemedik. Furkan Şeker kadroda yok. Sakat mı, hasta mı, bilen yok. Ergin Keleş'in kadro dışı kaldığı iddia ediliyor, resmi açıklama yok. Goran ne zaman kadroya girecek, sakatlığı ne durumda, söylenen hiçbir şey yok! Bu soruların yanıtlarını almak bu kadar zor olmamalı...