Adanaspor Şaşırtmadı

Adanaspor Şaşırtmadı

Adanaspor Şaşırtmadı

Her maça çıkarken Adanaspor taraftarı olarak mağlubiyeti beklemiyor, galibiyeti istiyoruz ama sonuç sanki gayet normal. Şaşırtmadı.

Teknik olarak hep aynı hataları yazıyor olsam da takımın düzeni bozuk. Sağbek ve/veya sol bek konusunda doğruyu yapmaya çalşırken stoper konusu yarayan kanamız oldu. Hakan Çinemre neden hep 11 yapıyor. Hırslı olduğu için ise tribünde ondan çok daha hırslı 11 kişiyi bir dakika içinde sayarım. Her topa agresif çıkıyor, topu oyuna yanlış sokuyor. Savunmaya çalıştığı Glumac tam 4 kez ceza sahası içinde topla buluştu. Geçen yıl küme düşerken Hakan 11 yapıyordu. 

Orta sahada hepsi birbirine benzeyen 5 oyuncumuz var. Kadroyu yaparken bunu göz ardı etmek amatörlük. Hangisi oynarsa bir diğerini aratmıyor. 6 ve 8 numaralar çok benzer sadece Celil isyan ediyor. Onun da gücü yettiği kadar.

Eren mi? Ryan mı yoksa hepimizin çok sevdiği kahramanımız Ergin mi daha etkisiz?

Eminim Hakan Hoca da, Yunus Hoca da hatta ehliyetini kullandığımız  Semih Özü hoca da neler yapılması gerektiğini söylüyorlardır. Kaleciden en ilerde oynayan her kimse yapacakları yetenekleri ile sınırlı olsa da, rakipden daha çok koşarak, daha fazla isteyerek bu maçlardan 1 puan çıkarabilirdik.

Sonuç olarak takımımızın ligde ilk 10 yapacağı yönünde bir beklentimiz yoktu. Kümede kalalım seneye umutla bakalım derken devre sonuna doğru geliyoruz. Transfer gerekli; sayısal olarak değil, kalite olarak!