Çözülmesi Gereken Sorunlar Var Gibi!

Çözülmesi Gereken Sorunlar Var Gibi!

Çözülmesi Gereken Sorunlar Var Gibi!

Ne söylesem bilemedim denir ya, şu an durumum tam olarak böyle. Bu derece değişime, bu derece performans kaybına hakikaten insan şaşırıyor. Haftalar içinde 180 derece tersine dönen bu gidişatın sebebi hakkında konuşulacak çok şey vardır. Ama net olan şu ki, takım sorunlu, oyuncular mutsuz ve kadromuzun eksik olduğu ilk yarı bitmeden ortaya çıkmış görünüyor.

İlk 5 hafta başka bir takım, sonrasında bambaşka bir takımımız var. Tekerin tersine döndüğü hafta Giresunspor maçı oldu. Giresunspor bizim maçtan sonra aldı başını gitti, biz ise o maçtan sonra baş aşağı inişe geçtik. Onlar adına pozitif, bizim adımıza negatif kırılma yaşandı. O maçın faturası bize çok ağır oldu.

Takım olarak eksiğimiz olduğu ve bu lig için yeterli katkı koyamayan oyuncularımızın pekte az sayıda olmaması elbette sorun ama mücadele gücümüzün kaybolması, istek ve arzunun yok olması da gözden kaçırılmamalıdır. Çünkü bu daha büyük sıkıntı olarak karşımızda duruyor.

Bizim kadromuzda çok sert değişiklikler olması normal mi, bilemiyorum. Ama gerek kadro istikrarımızın olmaması, gerek erken haftalarda başlayan kadro dışı kararları ile takımın ruh dengesinin bozulması da kötü haftaların işaret fişeğini ateşledi diye düşünüyorum. Bir hafta ilk 11 oynayan oyuncuyu, ertesi hafta yedek kulübesinde bile görememek sanırım pek normal değil.

Takım havası kaçmış gazoza benziyor. Motivasyon yok, arzu ve istek yok. Sebepleri nedir bilemiyorum ama bir şeyleri iyi olması için huzur ve denge gerekiyor. Bir şeyler eksik gibi duruyor. Her ne kadar eksiklerimiz olsa da takımın ruhunu kaybetmesi, mücadele gücünü yitirmesi, isteğinin ve arzusunun olmaması şu an önümüzdeki asıl sorun olarak duruyor. Çözüm bulmak ve ilk yarıyı en az hasarla bitirmek zorundayız. Yoksa üzüleceğimiz anları davet etmiş oluruz.