Daha Fazla Izdırap Çekmeyelim

Daha Fazla Izdırap Çekmeyelim

Daha Fazla Izdırap Çekmeyelim

Ankaraspor karşısına, rakibinin eksiklerini de göz önüne alarak, favori çıkan Adanaspor yalnızca skor olarak bekleneni verebildi. Organize olamayan ve maç boyunca basit hatalar ile adeta saç baş yolduran takım son dakikalarda duran topla kilidi açmayı başardı. 

Ve nihayetinde alt sıralarla ara bir nebze de olsa açıldı. Önümüzdeki Akhisarspor maçının bu maçtan daha zor olmayacağı ve yine Adanaspor'un galibiyeti ile tamamlanacağı görüşündeyim. 

Ancak...

Esas sorun lige tutunabilmek tabii ki değil. Hatta rakiplerin bulunduğu şartları hesaba katınca alt sıralarda yer almak bile ekstrem bir başarısızlık. Adanaspor taraftarları olarak, ligin kötü takımlarından biri olmaktan, maçları heyecan ile değil endişe ile beklemekten, ligdeki maçların neredeyse tamamına favori olarak çıkamamaktan, kazansak da kaybetsek de acı çekmekten ciddi anlamda yorulduk artık. Bu sezonu da sayarsak son üç yılda sadece 5-2 biten Altınordu maçından keyif almıştır Adanasporlular. İkinci bir maç sayamayız.

Bu makus talihi kıracak adımları atmadan da günlük galibiyetler ile ne uzar ne kısalırız. Yıllardır beklentilerimiz karşılık bulmadı ancak yine de bir mucize bekleyip yapılacak takviyeler ile ikinci devrenin daha ızdırapsız geçmesini umuyoruz.