Nice 67 Yıllara

Nice 67 Yıllara

Nice 67 Yıllara

Özellikle son iki yılda sevenlerini çokça üzen ama tarihi boyunca yaşattığı mutlulukları ömre bedel olan Adanaspor'umuz 67. yaşını kutluyor.

Bir futbol takımı ne kadar dokunabilirse o kadar dokunuyor hayatlarımıza. Geçmişteki başarıları anlatırken hala gözlerimizin içi parlıyor. Inter maçlarını, lig ikinciliğini, 98'i, 2008'i ve son olarak 2016'yı... O günlerde yaşıyor ve yeniden o günlere dönmenin hayalini kuruyoruz. 

Kötü zamanların en ağırını da yine Adanaspor ile yaşadık. Köy kasaba takımları ile aynı seviyede mücadele edilen, bir sezonda sadece üç galibiyet görebilen ve hatta hiç maça çıkılamayan, futbolcusuz kalınan dönemlerden de geçildi...

En zirvede de en dipte de bulunmuş bu camia dilerim önümüzdeki yıllarda özlenen günlerine geri döner ve sevenlerinin gülmeyi unutan yüzünü en azından tebessüm ettirir.

Nice 67 yıllara...

***

Kuruluş yılı ile alakalı bir diğer konuya değinmeden geçmeyelim. Adanaspor'un 1932 yılında kurulduğuna, amatör olarak faaliyet gösterdiğine ve o dönemde maçlara çıktığına dair belgeler mevcut. 1954 yılında ise Torosspor ve Seyhanspor ile birleşerek profesyonel olmuştu...

Konyaspor, Konya İY ile birleştiği 1981'i  yıllarca kuruluş yılı kabul ettikten sonra, daha eski arşivleri açarak bu tarihi 1922 olarak değiştirmişti. Bu konuda Adanaspor tarafından bir hamle de aynı şekilde gelebilir.