Öğrenilmiş Çaresizlik

Öğrenilmiş Çaresizlik

Öğrenilmiş Çaresizlik

Maça iyi başlayan Adanaspor öne geçtikten sonra yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi. Üzerine yine konsantrasyon eksikliği ve kişisel hatadan yenilen bir golu kalesinde gördü. Kaybedeceğini düşünen oyuncu grubu KAZANAMAZ. Kazanma alışkanlığı gibi kaybetmek te alışkanlıktır.

Bu ligin değişmeyen basit kuralları var. Bu ligin oyuncularını alacaksın. Sahada rakipten daha fazla kazanmayı isteyeceksin, mücadele edeceksin…  Takım da buna uygun olmayan oyuncu sayısı düşünülenden fazla olunca olmuyor.

Takım bariz bir şekilde güçsüz. Takım güçsüz kenar yönetimi onlardan daha da güçsüz. Kenardan müdahale gelmiyor, gerçi kulübede oyunu değişirebilecek oyuncu var mı derseniz, o da yok! İyi antre edilmeyen takımın kondisyonunun tel tel döküldüğü net şekilde görülür iken kenardan oyuna müdahale gelmiyor. O gelemeyen müdahalede  mağlubiyeti bağıra bağıra çağırırken gelecek rakiplerin ağzını sulandırıyor. Buraya deplasmana gelen her takım +3 deyip alıyor ve gidiyor.

Devre arasına kadar puan alamayacağımız belli. Transfer gerekli diyeceğim de son 5 yıl transfer yapamayan bir yönetim varken iyi bir şeyler umut etmek hayal tacirliği gibi geliyor. Gerçekten bu kadar kötü transferin nedeni maddi imkânsızlıklar olamaz. İnanılmaz bir başarısızlık söz konusu. Yabancı alıp kadroya yazamıyorsan daha da fazla beklentiye girmemek lazım.