SAHADA MÜCADELE EDEN FAVORİ OLDU

SAHADA MÜCADELE EDEN FAVORİ OLDU

SAHADA MÜCADELE EDEN FAVORİ OLDU

Kağıt üzerinde favori Adana Demirspor'du..
Bütçesi ve kadro yapısıyla ön plana çıkıyordu..
Ancak sahada mücadele eden Adanaspor favori oldu..
İlk dakikada kaçan gol sonrası penaltıyla yenik duruma düşmesine, hakemin çok kötü bir yönetim göstermesine rağmen Adanaspor galibiyeti kaçıran taraf oldu..
1-0 yenik duruma düşüp geri dönmek Adanaspor adına çok önemliydi..
Maç öncesi Adana Demirspor'un kadro yapısına bakarak Ergin, Özegoviç ve Ahmethan ile oynamak acaba dedirtse de hem Emrah hoca hem de sahadaki oyuncular çok iyi işler yaptılar..
Emrah Bayraktar ve futbolcular çok yürekliydiler..
Adana Demirspor'dan korkmadılar..
Mücadele ettiler ve savaştılar...
Hakan, Donkor, Uğurcan ve Celil çok savaştılar..
Yüreklerini ve cesaretlerini ortaya koydular..
Uğurcan inanılmaz toplar kesti..
Ahmethan dikine giden çok önemli bir oyuncu.. 50 metre taşıdığı top gol olsa jeneriklere girerdi.. Sakatlığı yoksa ve yorulmadıysa devam etmesi doğru olurdu..
Ergin tecrübesini konuşturdu. Golünü attı ve önemli yerlerde topu saklayarak faul alıp takımını rahatlattı..
Ozegoviç takıma oynadı, fırsatçılığını konuşturdu ve ikinci golü Ömer'e attırdı. Bu ligin en iyi hücum pres yapabilen forveti olduğunu düşünüyorum.. Ozegoviç pres yaparken kanatlar ve orta saha kademeli olarak prese katıldığı anlarda Özegoviç rakip kaleci ve stoperlere çok hata yaptırır.
90 dakikada Adanaspor en çok sol kanadında sorun yaşadı. İki gol de bu bölgeden geldi. Atalay iyi niyetle mücadele etse de Canberk bu bölgede yalnız kaldı..
Goran ayaklarıyla iyi toplar aldı. Penaltı pozisyonunda eliyle pozisyona hamle yapsa penaltı olmayabilirdi. İkinci golde ön direkte kalınca o pozisyona yetişemedi..
Hakeme gelince... Geçen hafta Keçiören'de Abdülkadir taç çizgisinin yanında topu bilerek elle kesti sarı kart yok. Derbide aynı şekilde taç çizgisinin orada topu elle kesen İsmail'e sarı kart var. Hangisi doğru? Goran'ın yaptığı penaltı hakemin verdiği tek doğru karardı. Ozegoviç'in ceza alanındaki pozisyonu tartışmaya açıktı. Hasan Kılıç'ın Ahmethan'a yaptıgı pozisyonda hakem sarı kart çıkarsa Celil ile girdiği pozisyon sonrası ikinci sarıyı görürdü. Emircan'ın Uğurcan'a vurması sarı kart ile geçiştirilemezdi.. Kırmızı kart çıkması gerekirdi.. Ters çevirelim Uğurcan, Emircan'a vursaydı kırmızı kart çıkmaz mıydı? Ümraniye maçını hatırlayın Uğurcan rakibine dokunmadığı pozisyonda kırmızı kart gördü. Hakem bu derbiyi kaldıramadı.. Adana Demirspor on kişi kalsa Adanaspor ikinci golü yemeyebilirdi.. Benim hakemlere itirazım çifte standart. Keçiören'de gösterilmeyen sarı kart derbide Adanaspor'a gösteriliyor. Derbide gösterilemeyen kırmızı kart Ümraniye'de Uğurcan'a çıkarılıyor..
Emrah Bayraktar'ı korkmadığı ve bu takımı cesurca oynattığı için tebrik ediyorum.. Takımını derbiye iyi hazırlamış ve derbi ruhunu oyuncularına iyi anlatmış. Emrah Bayraktar'ın soyunma odasında "Şimdi sahala çıkın yürek mi oynuyor para mı oynuyor gösterin" ifadeleri oyuncuları derbiye tam anlamıyla motive etmiş.. Sahada kaybetseler bile mücadele etmeleri gerektiğini çok iyi aşılamış. Naçizane tek bir önerim var. Maçın son dakikalarda doldur-boşalta veya hava topuna kalacağı belliydi.. İkinci golde Donkor kısa kaldı. Uzun stoper olarak Cenk hamlesi doğru olmaz mıydı?
Sonuç olarak kağıt üzerinde favori olmak maç kazandırmıyor. Çok transfer yapmak ve yüksek bütçeli takım kurmak da yetmiyor. Adanaspor şampiyonluğa oynayan yüksek bütçeli Giresun'la, Samsun'la, Adana Demirspor ile oynadığı maçlarda ezilmedi.. Yani bu lig mücadele ve yürek ister. Bir de Adanaspor'un attığı ikinci golden sonraki sevincini iyi okumak gerekir. Futbolcusu, teknik heyeti ve yedek kulübesi taraftar gibi sevindiler. Bu da birlik ve beraberlikle birlikte derbiye iyi hazırlandıklarını gösterdi.. Bundan sonra yapılması gereken 36 puana hemen ulaşmak gerek. 36 puandan sonra alınan gençlere şans verip gelecek yılın iskeletini oluşturmalıyız. 4 Nijeryalı, Emirhan, Fıratcan ve Harun'u oynatıp 2 veya üç oyuncu gelecek yıla hazırlanabilirse müthiş iş yapılmış olur.. Goran, Donkor, Hakan, İsmail, Celil, Uğurcan, Evren, Özegoviç, Ergin'den oluşacak kadroya Nijeryalılar ve gençlerden 2-3 genç kazandırılırsa iskelet kadro ortaya çıkar. Sonra da 4-5 tane bu ligde oynamış oyuncu takviyesi ile iyi takım ortaya çıkabilir..