Yine Bir Hakem Rezaleti

Yine Bir Hakem Rezaleti

Yine Bir Hakem Rezaleti

Bulunduğumuz ligi tanımlamaya çalışırken, her takımın birbirini yenebildiği, mücadelenin üst seviyede olduğu ve dengelerin çok değişken olduğu sürekli söylenir. Böylesine bir ortamda ufak detayların bile maçın sonucunu ve hatta takımların hedeflerini değiştirdiği ortadayken Samsunspor maçına Karadeniz Bölgesi hakeminin atanmasını nasıl iyi yorumlayalım?

Pandemi sonrasında kendisini yoğun bir maç trafiği içerisinde bulan ve bu süreçte sezon başındaki tüm kazanımlarını mumla arayan Adanaspor, dengede götürdüğü Ümraniyespor deplasmanında gösterilen enteresan kırmızı kart ile hem takımın en çalışkan isimlerinden Uğurcan'ı hem de maçı kaybetmişti. Bu hafta ise Samsun'da farklı bir isim adeta üç puanı Adanaspor'dan alıp Samsunspor'a hediye etti. Mevcut kadro şampiyonluğa oynayacak bir kadro değil belki ancak hakkaniyetli bir yönetimle şu iki maçtan 4 puan çıkarılması işten bile değildi. Ve bu hakem müdahaleleri olmasa hem düşme potasının hem de bu stresin uzağında olunabilirdi.

Performansa bakacak olursak Adanaspor'un toparlanma sinyalleri verdiği söylenebilir. Bunda en büyük etken, mücadele gücü yüksek Celil ile Uğurcan'ın cezalarını tamamlayıp yeniden aynı anda sahada olması ve Donkor ile Evren'in savunmanın merkezinde yer almasıydı. Rakip Samsunspor'un tempo yapamamasını da ekleyebiliriz. Hakemin icat ettiği penaltıya kadar etkisiz kaldılar.

Özellikle savunmanın merkezi konusunda dilerim oynama yapılmaz. Zor günler geçiren Ankaraspor ve Akhisarspor eldeki futbolcularını da kaybederken büyük krizler ile geçen ilk devreyi 21 puan ile kapatmak uzak bir olasılık değil. Yeter ki Donkor-Evren ikilisini bozup yeniden macera aranmasın.