Eksikler, Emekler ve Teknik Ekip

Eksikler, Emekler ve Teknik Ekip

Eksikler, Emekler ve Teknik Ekip

Maç başladığında sahada sezon başındaki gibi mücadele eden bir takım gördük. Bu lig için yeterli olmayan oyuncularımızla çok üretken olamasak da, takım mücadelesi ile bir şeyler başarabiliriz diye düşündürdü. Keşke 3-4 kilit noktada adam olsa bu mücadele ile ne kadar farklı sonuçlara imza atabilirdik diye aklımızdan geçti.

İlk yarıda Samsun’un kayda değer pozisyonu olmadan tamamlandı. İkinci yarıya da aynı istek ve arzu ile başlayınca puan alacağız dedim ama çok yanıldığımı anladım. Hoca veya hocalar (net bilmiyorum) öyle işlere imza attılar ki, hakemin Celil’in pozisyonunda vermediği penaltıyı bile es geçtik.

Takımın gücü sınır kabul, takımda bu ligin oyuncusu olmayan oyuncular var, ona da kabul ama yapılan değişiklikler birer kabus ve çok hatalı oldu. Yapılan değişikliklerle takımın dengesi bozuldu, takım dağıldı. Kenardan gelen oyuncuların katkı koymadığını elbet görüyoruz, elbette kadroda boşa yer alan oyuncularımız var. Ama bunları öngörmek ve değişikliklerin yansımasının ne olacağını tahmin etmek hoca veya hocaların görevi değil midir? 
İsim telaffuz etmek gereksiz ama yapılan değişikler yanlış değil mi? Maçı bir düşünün ve 70. dakikadan değişikliklerle takımı hatırlayın. Bir anda dağıldık ve teslim olduk.

Giresun, Bandırma ve Samsun maçlarında yapılan veya gerektiği halde yapılmayan değişiklikler tamamen hoca hatasıdır ve karşılığı en az 5-7 puandır. 

Takım yönetmek, insanlar arası dengeyi kurmak, adil olmak, doğruları yapabilmek belirli bir bilginin yanı sıra, ciddi tecrübe gerektirir. O tecrübe de yıllar içinde deneyimler sonucu kazanılır. Şu maçların kaybının ana nedeni, bu deneyimden yoksun hoca veya hocalarımızdır. Asla eksikleri ve bu ligin oyuncusu olmayan oyuncularımızı göz ardı etmiyorum. Elinizde olmayan imkanları değiştiremezsiniz ama elinizdeki imkanları çok çok iyi kullanabilirsiniz. 

Kısacası bu maçtaki emeklere yazık oldu.