Kan Değişimi İyi Geldi

Kan Değişimi İyi Geldi

Kan Değişimi İyi Geldi

Emrah Bayraktar’ ın gelişiyle beliren olumlu hava.

Emrah Bayraktar, gelişi ile takım üzerindeki olumsuz havayı ilk maçtan değiştirmeyi başardı diyebiliriz. Rakibin konumu ve durumu kötüydü belki ancak daha zor şartlarda karşımıza çıkan Ankaraspor ve Akhisarspor karşısında galibiyete rağmen oynanan oyun tatmin etmemişti. 

Takımın eksiklerini iyi tespit edip daha kuvvetli olduğu orta sahayı kalabalık tutarak ofansif bir yaklaşımı benimsemesi, benzer zorluktaki karşılaşmaların aksine, Eskişehirspor karşısında maçın ilk yarıda kopmasını sağladı. 

Çok sayıda pozisyona girip beş gol bulmak güzel ancak özellikle savunma yönünde sıkıntıların olduğu da aşikar. Savunmadan topla çıkma, geride baskı yendiğinde oyunu soğutma ve kontrol altında tutma konusunda sorunlar hala devam ediyor. Daha kuvvetli bir rakibe karşı sıkıntı yaşanabilirdi. Yine de Emrah Bayraktar'ın takımla idman yaptıkça bu konuda yaşanan problemleri asgariye indireceğini düşünüyorum. 

Bir diğer önemli konu ise kadrodaki derinlik. Celil, Uğurcan, Donkor ve Ozegovic'in sahadaki varlığı Adanaspor için çok değerli. Aklımıza bile getirmek istemeyiz ancak olası bir sakatlık durumunda bu isimlerin boşluğunun ne kadar doldurulabilir olduğu soru işareti. Bu nedenle bu formasyonda devam edeceğimizi hesaba katarsak özellikle orta saha pozisyonuna takviye ihtiyacımızın olduğu görülüyor.

Transferin son günü bir hamle ihtimali haliyle zor. Bu transfer dönemde takıma katılan ve ilk maçına çıkan Ahmethan geçerli not alsa da takviye anlamında Adanaspor yönetiminin bu süreçte yine sınıfta kaldığını belirtelim.