OZEGOVİC O GOLÜ ATSAYDI...

OZEGOVİC O GOLÜ ATSAYDI...

OZEGOVİC O GOLÜ ATSAYDI...

Eskişehirspor maçı lig maçından öteydi. 5 Ocak Stadyumu'nda Adanaspor’umuzun son maçıydı. 62. dakikada Ozegoviç Ergin anlaşmazlığında takımımız bir golden oldu ve o pozisyon gol olsaydı çok anlamlı olacaktı, çünkü 62. dakikanın Adanaspor tarihinde önemli yeri vardır.

Mehmet Diner, nam-ı diğer Mamik! 1945 yılında Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde doğan Mamik futbolculuk hayatına Reyhanlıspor’da başladı. Reyhanlıspor’daki performansı ile Hatay kadrosuna seçildi. Daha 17 yaşında o zamanki adı Çukurova İdman Yurdu olan Mersin İdman Yurdu’na transfer oldu. Bu kulüpte Lefter ve Nazım Koka gibi Türk futbolunun duayenleriyle çalıştı. Daha sonrasında 1966 yılında Adanaspor’umuza transfer oldu.

1966-1967 sezonu Adanaspor’umuzun profesyonel liglerdeki ilk sezonudur. Tarih 19 Eylül 1966. Profesyonel kulüp olarak ilk maçımız ve rakibimiz Karagümrükspor, yer 5 Ocak Stadyumu. İlk yarıyı 1-0 mağlup bitirdik. İkinci yarı dakikalar 62’yi gösterdiğinde sahneye Mehmet Diner(nam-diğer Mamik) çıkıyor ve profesyonel liglerdeki ve 5 Ocak Stadyumu’ndaki ilk golümüzü atıyor. Maç 1-1 bitiyor.

Ah Ozegoviç, 62.dakikada o golü atsaydın ne güzel olacaktı!

Bu arada Ozegoviç de 5 Ocak Stadyumu’ndaki son golümüzü 76. Dakikada atarak tarihteki yerini almıştır.

Elveda 5 Ocak Stadyumu!


MİSAFİR YAZAR
BAHADIR ŞEHMUS SEFERBEYOĞLU