Sadece 3 Puan

Sadece 3 Puan

Sadece 3 Puan

Adanaspor 7 hafta sonra kazandı ve 3 puan aldı, buna rağmen taraftarı mutlu edecek bir oyun ve mücadele sergileyemedi. Samsun maçını kaybettiğinde çoğumuz sahadaki o mücadeleye karşılık yenilmememiz gerektiğini düşünüyordu. Bugün ise ne oyun olarak ne mücadele olarak 3 puanı hak ettiğimizi söylemiyordur. 

Mbilla’nın atılması ile Ankaraspor sahada 10 kişi kaldı ama mücadelelerinde herhangi bir düşüş olmadı. Adanaspor rakibin 10 kişi kalmasını fırsata çevirecek oyunu ve baskıyı bir türlü kuramadı. 3 Teknik Direktör rakibin 10 kişi kalmasını fırsata çevirecek hamleyi yapmadı. Defansı 3 kişi ile tutup, ortasahayı 4 kişi yapmak yerine Atalay'ı çıkarıp Ozegoviç'i oyuna aldı. Halbuki defanstan Canberk’i çıkarıp İsmail, Hakan, Evren üçlüsü ile defansı kurması ve Atalay’ı oyunda tutup rakibi kendi sahasına hapsetmesini beklerdim.

Maçın son dakikasında Hakan Çinemre kornerden gelen topu gole çevirdi ve uzatma dakikalarında Ozegoviç, kontraatak ile skoru 2-0 yaptı. Kazanmak ve 3 puan almak güzel ama kadrodaki eksikleri görmezden gelmemiz mümkün değil. Sağ ve Sol bek ve açık sorunu ve orta sahada oyunu yönetecek pozisyon yaratacak kaliteli oyuncu eksiliği ve Ozegoviç’in alternatifi bir golcü ara transferde alınmazsa ligde kalma mücadelesi yapan sıkıntılı bir takım olmaya devam ederiz.

 


MİSAFİR YAZAR 
MAHİR ALEV