EN YETENEKLİ KİM?

EN YETENEKLİ KİM?

EN YETENEKLİ KİM?

Bir puan altın değerinde olmasına rağmen, maç öncesinde beklentilerimizin yüksek olması nedeniyle beğenmediğimiz doğrudur. Takımdaki mücadele gücü, yardımlaşma isteği geçen haftalara göre daha iyi, sakatlanan oyuncuları da düşününce daha iyi antrenman yaptığımızı düşünerek yazıyorum.

Pas yüzdemizi arttırmamız gerekiyor. Üst üste 5 pas yapamadığımız gerçeği var. Goran uzak ara topu en kötü kullanan oyuncumuz. Onu sırasıyla Furkan ve Canberk takip ederken atılan her top duvara çarpıp geliyormuş gibi savunmamıza geliyor. Her kullandığımız topu isabetsiz kullanıyor olmamız nefes almamızı engelliyor. Oyun kurmakta zorlanan takımımızı bu etkenler zorluyor ve galip gelme şansımızı azaltıyor.

Adanaspor kadrosundaki en yetenekli oyuncu kim? "Bloklar arası bağlantı kötü" sözü çok yakışıksız olsa da gerçek bu. Orta saha oyuncularının mücadele gücü yüksek, yeteneklerinin kısıtlı olması oyunu rakip sahaya yıkmamızı zorlaştırıyor. Uğurcan ve Celil aynı tipte oyuncular. Çok çalışıyorlar, çok koşuyorlar sonrası ne yazık ki yok.

Daha etkili duran top kullanarak gol bulmamız gerekli. Bu işi avantaja çevirmek lazım. Bunu yaparken de ne olursa olsun oyuncuları doğru mevkilerinde oynatmak lazım. Atalay’dan sol açık olmayacağı gibi örnekler mevcut. Bu örnekleri azaltmak gerekiyor.

Kaybetmemek güzel. Puantaj da 12 puan üstte olan rakip karşısında kaybetmedik. Sonrası için amaç kümede kalmak olduğunu artık hepimiz duyduk ve inandık. Takım olabilmek güzel. Gol sonrası hafta içi sezonu kapatan Yaşar’ı onurlandıran oyunculara teşekkürler.