SAMSUN MAÇININ ARDINDAN

SAMSUN MAÇININ ARDINDAN

SAMSUN MAÇININ ARDINDAN

Yaklaşık 30 yılımı verdiğim Adanaspor tribünlerinde maç izlemediğim çok az stadyum kalmıştı, Adana da dahil olmak üzere o stadyumlarda da izlemediğim tek tribün protokol kalmıştı ve hayatımda ilk kez bu tribünde olacak olmak garip duygular yaşatıyordu, nasıl sessiz kalacağım nasıl zıplamayacağım derken bu düşünceler ile Samsun’a geldik.

İlk olarak takımımızı ziyaret edelim dedik. Otele uğradık ve bu noktada sağ olsunlar başta başkanımızdan, yöneticilerimize her şeyimizle ilgilenmeye çalıştılar. Karnımızın açlığından, nerde kalacağımıza, ne yapacağımıza kadar her şeyimizle ilgilendiler ve bizi oldukça mutlu etti. Düşünmeleri yeterdi bunun için teşekkürler… Yaklaşık yarım saat sonra stadyuma hareket ettik.

Bizi stadyumda bekleyen az sayıda taraftar ama oldukça etkili bir atmosfer vardı. Onlar için bu maç ölüm kalım maçı havasına girdirilmişti. Onlar için oyunun bir anlamı yoktu yeter ki 3 puan olsun diyorlardı…

Bizimkiler ise gerçekten takım olarak kenetlenmiş durumdaydı. Celil hasta olmasına rağmen (yüzü sapsarıydı ve iğne yemişti) bu yakalanan havadan dolayı kadroda olmak istemişti ve hevesinden hiçbir kaybı yoktu. Belli ki hastalık tam izin vermedi kendine…

Oyuna gelince; ilk yarı da mücadele anlamında takım gerekli karşılığı koyabiliyordu. Tek eksik olarak Tetteh ilerde etkisiz kalınca oyunu orta sahada kazansak da üçüncü bölgeye taşımakta zorlanıyorduk. Tek teselli ortaya koyulan mücadeleydi.

İkici yarıda ise Cem değişikliğinin oyuna olumlu katkı koymasını beklerken maalesef orta saha kurgusunun değişmesi bizim orta sahayı da kaybetmemize neden oldu. Celilin de zamanla oyundan düşmesi, Bruns'un (emin değilim) darbeye bağlı küçük bir sakatlık nedeni ile oyundan çıkması da eklenince oyunu iyice kaybetmeye başladık.

Bunlara rağmen yapılan; belki de bir hatalar zinciri ile maalesef golü yedik. Kulübemizin zayıf olması nedeni ile gerekli reaksiyonu veremeyince maalesef bu sonuç kaçınılmaz oldu.

Şimdi önümüzdeki maçlarda iç sahadan 3’er puan, deplasmanlardan en az 1’er puan ile dönmek ikinci yarıda bize farklı şeyler konuşturabilir…

Umarım devre arası yapılacak müdahaleler ile bu takım iyi bir noktaya gelecektir…


ONUR ÜNSALAN