Üç Kuruşa Beş Köfte

Üç Kuruşa Beş Köfte

Üç Kuruşa Beş Köfte

Taraftarın bir ritüeli vardır. Özellikle transfer dönemleri geldiğinde, bir kağıda derme çatma bir futbol sahası çizer ve başlar ilk 11'i yazmaya! Kendince takviye beklediği bölgelere takımının ilgilendiği futbolcuları ekleyerek gülümser ve devam eder. Farklı bir hayal ve hoş bir histir bu. Adanaspor taraftarında bu ritüel ne yazık ki kaybolmuş durumda... 

Taraftarımızın 2020-2021 sezonu ara transfer dönemine dair edinebildiği bilgiler; takımlar için çok zor bir transfer dönemi olduğu ve herkesin boştaki 10-15 futbolcunun peşinde olduğu. Bitti, bu kadar. 

Yahu! Yok öyle üç kuruşa beş köfte! 

Biz mi yanlış görüyoruz? Samsun'undan tut Tuzla'sına, Bolu'sundan tut Balıkesir'ine kadar bütün takımlar transferlerini yapıyor. Hatta yasağı olan Akhisar bile transferlerini hazırlamış bekletiyor, hakeza Ankara'da öyle. Ama ligdeki kötü performansı, ard arda gelen mağlubiyetleri eksiklere ve koronaya bağlayan kulübümüz takviye konusunda hiç bir adım atabilmiş değil. Neden? Çünkü zor bir transfer dönemi(!) değil mi? Hayır, üç kuruşa beş köfte yokta ondan... 

Bir taraftarımızın twitter üzerinden sorduğu soruya yanıt olarak karşımıza çıkan açıklama tüm takımları kapsayacak şekilde değil de Adanaspor özelinde dile getirilse daha kabul edilebilir olurdu. Zira TFF 1. Lig kulüpleri takır takır transferlerini yapıyor. 

Taraftarlarımızın bir kısmı bu hikayeyi onca kez okumuş ve sayfaları hızlı hızlı geçiyor, bir kısım ise sevdasına yenik düşüp bir umuttur bekliyor. Sosyal medyada Adanalı bir futbolcu kardeşimizin Adanaspor ile anlaştığını kendi çabalarıyla -resmi bir açıklama yok- öğrenmekten başka bilgi kırıntıları bile yok. Ne yazık. 


MİSAFİR YAZAR 
TUNAHAN SALTAN