Oyun Kötü, Sonuç İyi

Oyun Kötü, Sonuç İyi

Oyun Kötü, Sonuç İyi

Öncelikle tek güzel şey alınan "3" puan oldu. Maçtan önce öngörüm kolay bir galibiyetti. Çünkü Akhisar kadrosundan tam sekiz kişi takımdan ayrılmış ve yerlerine oynayanlar da çoğu tecrübesiz oyunculardı. Hatta 2.Lig'den herhangi bir orta sıra takımı bile dün net kazanırdı. Fakat böyle bir rakibe karşı bile zorlanmamız hiç hayra alamet değil. Aslında bunun tek bir çaresi var. Formanın ağırlığını taşıyamayan oyuncularla bir an önce yolların ayrılması olacak.

Şimdi tek tek performanslara değinecek olursam... 

KARACIC: Çok fazla iş düşmedi kendisine, bir iki pozisyonda da iyi yer tuttu. Kalesinde güven verdi. (****)

İSMAİL: Dün açıkçası performansını en çok merak ettiğim isimlerden birisi oldu. Zaman zaman parladı. Oynadıkça daha iyiye gidecek; ama iyi bir sol bek şart takıma. (***) 

FURKAN: Dün vasatı aşamayan  isimlerden birisi oldu. Ortaları iyi değildi, bir an önce kendisine çeki düzen vermesi gerekir. (**)

HAKAN: Dün Akhisar ileri uç adamları çok fazla rahatsız edemedi. Sezonun en rahat maçını oynadı. Gerek Ankara gerekse Akhisar maclarındaki "3" puanın önemli mimarlarından oldu. (****)

EVREN: Hakan ile uyumu dün gayet iyiydi. Zaman zamam ataklara destek vermeye gitti. Yine çok fazla iş düşmeyen oyunculardan oldu. (***)

UĞURCAN: Ankaraspor maçında özellikle ikinci yarı tel tel döküldü. Hatta çok geç çıktığı için teknik heyeti eleştirmiştim. Dün de oyunun bazı zamanlarında etkisiz kaldı.  Beklentimiz çok büyük kendisinden. Takımın vazgeçilmezi; fakat iki maçtır düşüşte. (**)

CELİL: Takımımızın şu an için vazgeçilmez üç dört oyuncusundan birisi. Evet belki dün çok fazla kendisini gösteremedi; ama arka arkaya gelen maçlar da onu haliyle yordu. Yalnız gereksiz kartlar alıyor o anlamde kendisine dikkat etmesi lazım. (***)

ATALAY: Ümit Milli Takım'a çağrıldı, dün bunun morali ile iyi şekilde motive olmasını bekliyordum. Yalnız ilk yarıda sahada sadece gezindi durdu. Dünkü maçın en kötüsü oydu. (?)

ÖMER: Karşısında neredeyse tecrübesiz bir oyuncu olsa da maalesef beklentilerin çok altında kaldı. Son vuruşları oldukça kötü, ortaları yetersiz. Hiçbir şekilde 1.Lig'in oyuncusu değil. Bu kadar fırsat bulsa da kendisine verilen şansları değerlendiremiyor maalesef. (*)

EREN: İlk yarıda bulduğu fırsatı gol yapabilse maç erkenden kopacaktı. Bir türlü beklediğimiz Eren olmadı, olamadı. Şu an için takımdan gönderilmesi durumunda çoğu kişi gibi beni de mutlu eder! (*)

ERGİN: Eski Ergin'i mumla arıyoruz. Ozegovic'in oynayamadığı birçok maçta silik göründü. Dün de oyundan alınırken yapmış olduğu davranış kendisine yakışmadı. Açıkçası şu hali ile 2.Lig'de bile yedek olur. (*) 

➡️➡️ Oyuna sonradan girenlerden OZEGOVIC'in, sahada varlığı yetiyor. Rakip defansların korkulu rüyası olmuş durumda. Takımı ateşlemesi bile yetti. 

BELEM çok daha erken girmeliydi; UMUT, BERKAN ve DONKOR ise baskı yenilen dakikalarda fena görünmediler.

Hedefimiz eğer ligde kalmaksa 35 puan barajına ulaşmak için 14 puana ihtiyaç var. Bu puana bir şekilde ulaşırız; ama hedef daha yükseklerse kaleci ve stoper mevkisi hariç her yere transfer şart.


MİSAFİR YAZAR 
İSMAİL EYRİPARMAK