ÇİFTE STANDARTA TEPKİ

ÇİFTE STANDARTA TEPKİ

ÇİFTE STANDARTA TEPKİ

Dün oynanan Gençlerbirliği maçında çok sayıda taraftar içeri giremezken, stat girişlerinde GSİM personelleri ve emniyet görevlileri tarafından büyük zorluklar çıkartıldı. Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül ve kulüp personelleri dahil olmak üzere, stadyuma girişte büyük sıkıntılar yaşarken, konuyla ilgili Adanaspor resmi sitesinden kamuoyuna açıklama yapıldı. Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde;

"SİZ HEPİNİZ BİZ ADANASPOR!


KAMUOYUNA;

21.08.2021 tarihinde Adanaspor’umun ev sahibi olduğu Gençlerbirliği maçı öncesinde, Adana Emniyeti tarafından Adanaspor camiasını SİSTEMATİK bir şekilde yıldırma politikası uygulanmıştır. Hatta deplasman misafirimiz olan Gençlerbirliği kulübüne de aynı şekilde bir spor müsabakasında yaşanmaması gereken davranışlar sergilenmiştir.

Maç öncesi misafir takım taraftarına ait pankart önce prosedür gerekçesi ile alınmayacağı belirtilmiş, akabinde sanki bu gerekçe yokmuş gibi iki kulübün müdahalesi sonucu asılmasına müsaade edilmiştir. Öte yandan Adanaspor Kulüp doktorumuz, maç öncesi stada girişte çeşitli bahanelerle işini zorlaştırma ve gözaltı işlemi yapılmaya çalışılmıştır.

Olay yerine gelen 16 yıldır bir fiil Adanaspor Kulüp Başkanlığını yürüten Bayram Akgül’e hitaben haddini aşan davranışlarda bulunulmuştur. Ayrıca maça gelen taraftarlarımıza sanki bir spor müsabakasına gelen bir topluluk değil de eyleme gelen bir topluluğa yapılan muameleye benzer davranış sergilenmiştir.

En acısı pandemi dönemi tüm Türk kamuoyunun bildiği üzere şehirde bulunan iki kulüpten biri olan A.Demirspor A.Ş. kulübüne SİSTEMATİK MUSAMA, Adanaspor Kulübüne ise SİSTEMATİK YILDIRMA politikası uygulanmaktadır.

Neticeten, 1954 yılında kurulan ve binlerce Adanalının desteklediği, altyapısında 2000’e yakın Adanalı genç sporcuların bulunduğu Adanaspor camiası bu şehirde yok sayılmaya çalışılıyorsa, Adanaspor Yönetimi ve BÜYÜK ADANASPOR taraftarı birlikte en güzel cevabı verecektir."

Yorumlar (0)

Yorum Yapın

Yorum Yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.