KAYBETMEMEK ÖNEMLİYDİ

KAYBETMEMEK ÖNEMLİYDİ

KAYBETMEMEK ÖNEMLİYDİ

Geçtiğimiz haftalarda kendi emeklerine yazık eden bir Adanaspor vardı. Önde girdiği Tuzlaspor maçında son dakikalarda topu tutamayan ve kaçan üç puana üzülürken eldeki bir puandan da olan takım, sezon genelinde de puanların çoğunu son on dakikada yediği gollerle kaybetti.

Balıkesirspor maçı alt sıralardan uzak durma adına büyük önem taşıyordu. Böylesine önemli bir maçta duran top savunmasını iyi yapamayan takım basit bir gol ile geriye düştü. Sanıyorum Eskişehirspor haricinde ligdeki hiçbir takım kornerden gelen topu altıpas çizgisinin üzerine düşürmez... Yeteneği oranında elinden geleni yapan kadro, bu ve benzeri hataları asgariye indirebilse şu an çok daha rahat bir konumda olurdu.

İsmail'in çabası ve çalışkanlığı, Hakan'ın isyanı, Ozegovic'in yine doğru zamanda doğru yerde olması ve Serdar'ın takımdaki kalite eksiğine ilaç olması Adanaspor adına maça damga vuran olaylardı.

Özellikle Serdar'a bir parantez açalım. En son bileklerine bu kadar hakim, adam eksiltebilen, asist yapabilen ve duran top kullanabilen komple bir oyuncumuz ne zaman oldu inanın hatırlamıyorum bile. Yakın zamanda belki bir tek Nduka'yı veya iyi gününde bir Gökhan Sazdağı'nı sayabiliriz... Keşke daha erken yaşlarda dahil olsaydı takımımıza da daha çok izleyebilseydik kendisini. Hasret kalmışız klas oyunculara... İlk on birde oynadığı tek maç bile bizi mest etmeye yetti. Golde de aslan payı yine onundu. Her transfer dönemi verim alınamayan 15 tane oyuncu alınacağına, Serdar kalitesinde az sayıda takviye mi yapılsa, diye düşünmeden edemiyoruz.

Bu maçta alınan beraberlik, golün son dakikada atılmasını hesaba katınca kar olarak yazılabilir. Zira mağlubiyet halinde iki basamak aşağıda ve hedef takım halinde bulacaktık kendimizi. Düşme hattının bir basamak üzerinde bulunmanın yaratacağı baskı da cabası...

Bu puan sonrası önümüzdeki Menemenspor maçında alınacak muhtemel bir galibiyet belki de sezonu bitirecek. Celil ve Uğurcan cezalarını tamamlamalarının ardından takıma dahil olacaktır. Artık Atalay yerine Umut'un şans bulması ve orta saha üçlüsünde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Ahmethan'ın daha fazla süre alması ve İsmail'in yeniden sağ beke geçip sol beke Canberk dışında bir alternatif üretilmesi önümüzdeki süreçte oyun kalitesinin daha da yükselmesini sağlayabilir. Dilerim önümüzdeki hafta galibiyet hasretine son verir ve sonraki maçlara daha özgüvenli bakabiliriz.